Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 22-08-2019, 15:26

Дошкільний навчальний заклад загального розвитку „Струмочок”

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 27
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Батьківська сторінка

Про те,

що для нас

наймиліше

 

Мабуть, не одна мама тратить чимало часу, зусиль і нервів, поки вкладе свою донечку чи сина спати. Об'єктивних і суб'єктивних причин того, що дитина неохоче збирається до сну, безліч.

Передусім, проблема зі сном виникає, якщо ваше дитя не призвичаєне до режиму, якщо лягає в ліжко у різний час.

Інколи дитина боїться темряви. Тоді в її кімнаті варто запалювати нічничок. Буває, їй лячно залишатися самій, хоч пояснити цього вона не може. В такому випадку варто трішки прочиняти двері до сусідньої кімнати, де є хтось із дорослих. Нерідко малюка над­мірно збуджує улюблена вечірня телепередача, дарма що ви не вбачаєте в ній підстав для такого збудження. У дітей, які відвідують дитсадок, через тривале пере­бування за межами рідної домівки іноді виникає відчуття дефіциту чи навіть втрати батьківської любові до них. Тому вечірньої пори вони прагнуть якомога довше побути в контакті з мамою і татом. У такому випадку треба увагою і ласкою переконати дитину в своєму ніжному ставленні до неї.

Чудодійні ліки проти безсоння — ніжна мамина пісенька. Сідайте поряд з ліжечком вашої дитини, візьміть її за ручку, пригорніть, поцілуйте, дайте зрозуміти, що ви з нею, і співайте улюблену колисанку, поступово притишуючи голос. Це, як ніщо інше, за­спокоює й навіює сон. Не переймайтеся тим, що довело­ся відкласти нагальну роботу. Ці рідкісні хвилини, які швидко минають з віком наших дітей, ви перегодом із щемкою тугою згадуватимете як неповторні і найтепліші у своєму житті.

Мабуть, навряд чи варто заводити мову про те, що неприпустимо істерично реагувати на непокору дітей, а тим паче давати волю рукам. Спокійна обстановка в родині, дружня атмосфера - це перша передумова того, що дитина нормально вкладеться спати. Не забувайте також провітрювати кімнату. До мінімуму зводити сторонній шум. При потребі зволожувати повітря в кімнаті.

Рекомендація лікарів:

Дитина 2-х - 4-х років має

спати 12 -14 годин.

5-и - 6-и років -11 - 12 годин.

7-и - 8-и років -10 -11 годин.

9-и - 10-и років - 10 - 10,5 г


Дисципліна – не покарання.

Психологи вважають: дисциплінованість полягає не в тому, щоб дитина задовольняла батьків, а в тому, щоб вона вчилася жити серед людей.

Дисципліна і безпека дитини.

Для тих хто заперечує будь-яку суворість у стосунках, існує бодай один резон для дисциплінарного виховання – безпека дитини. Малюк, який робить перші кроки, прагне досліджувати все довкола. Проте, на шляху відкриттів, на нього чекає небезпека – круті сходи, електричні дроти і інше.

Тому, без розумних обмежень не обійтися. Зводячи заборони до мінімуму, все ж таки пригадайте оте класичне «НЕ МОЖНА», якщо дії дитини загрожують її здоров’ю.

Ставтесь до дитини, як до особистості.

Не слід говорити: «Роби так, я кому сказала!», нічого не пояснивши. У родинах, де батьки надміру сурові, діти частіше зростають агресивними й неслухняними. Основою моральності виступає повага і, передусім – ваша повага до дитини. Проте, пошанування має бути взаємним: в жодному разі не припускайте, щоб діти словами або діями ображали вас. Малята повинні бути ввічливими з вами – і тому, що ви старші, і тому, що ви мати або батько.

Золота середина.

Постійний командний тон, гримання або фізичне покарання аж ніяк не розвивають у малят послух. Навпаки! Чим більша воля надана дитині, тим сильніша здатність контролювати свою поведінку. Якщо батьки розуміють дитину й спроможні у певних ситуаціях пристати на її думку – проблем не буде. Досить повсякчас і водночас м’яко коригувати її дії, і дитина поступово осягне смисл відповідальності й запитуватиме, як слід чинити. Замість примусу застосовуйте «техніку вибору». Скажімо, якщо малюк «розгулявся» за обідом, запропонуйте йому два варіанти розвитку ситуації: «Або сиди і їж з усіма за столом, або йди до своєї кімнати». Яке б рішення він не прийняв, вже сама собою можливість самостійно думати дає йому певну волю.

Можна сказати й таке: дозволяючи дитині вільно діяти, ви ризикуєте тим, що вона в подальшому зовсім не контролюватиме своїх вчинків. Насправді ж, діти часто почуваються невпевнено за відсутності дисциплінарного контролю з боку батьків. Постійно спокушувані бажанням перевірити «межі дозволеного», вони потребують поруч себе дорослого, який казатиме їм, правильно це чи ні. Ваша твердість, у

 

 

дотриманні обмежень, допоможе дитині швидше досягти самоконтролю, а також полегшить їй прийняття складних рішень.

 

Як коригувати поведінку.

Спочатку поняття «дисципліна» вводиться інтонацією голосу, виразом обличчя, жестами, а вже згодом словами заборони: «НЕ МОЖНА». Вказуйте малому на його ж помилки одразу ж, щоб він міг поєднати для себе свою дію й ваш осуд. Дисциплінарні стягнення повинні відповідати віку дитини. Ефективним прийомом (ще з 2-х річного віку і для старших) є короткочасна ізоляція на кшталт «посидь - поміркуй». Щодо часу «тайм-ауту», то американські психологи радять тримати малюка в кімнаті стільки хвилин, скільки йому років.

 

Граматика дисципліни.

    Перше й безумовне правило – тілесне покарання неприпустиме!

    Подавати добрі приклади. Поводьтеся так, щоб дитина не бачила суперечностей у ваших словах і діях.

    Чітко визначайте межі дозволеного.

    Проявляйте наполегливість. Дотримання встановлених вами правил без жодних відступів і поблажок.

    Відвертайте увагу. Переключення на щось інше.

    «Фізичне усунення». Сховати речі, яким може зашкодити малюк.

    Осуджуйте не дитину, а її вчинки.

    У дітей «коротка пам’ять». Зауваження пустунові робити потрібно одразу.

    Не читайте довгих нотацій.

    Поясніть дитині мотиви вашої поведінки.

    Запобігайте конфліктних ситуацій.

    Будьте поблажливими до непосидючих.

    Любіть дитину.


ДРУЖНІ ВЗАЄМИНИ

    Дивіться на свою дитину, як на самостійну особистість.

    Ставтесь до дитини ввічливо і приязно.

    Дитина вміє відчувати так само, як і доросла людина.

    Розмовляйте з нею про деякі плани, що стосуються домашнього господарства. Наприклад, що купити, що полагодити, що зекономити – щоб дитина відчувала себе членом сімейного колективу.

    Регулярно покладайте на дитину у сімейному колективі якісь обов’язки і робіть це із самого раннього віку.

ЧЕСНЕ СТАВЛЕННЯ

۞                   Весь час переконуйте своєю поведінкою, що ви вмієте тримати слово.

۞                   Тримайтеся так, щоб дитина не боялася йти до вас з будь-якими запитаннями навіть тоді, коли вона відчуває, що запитання делікатне.

۞                   Доведіть дитині на ділі правдивість ваших відповідей.

СПРАВЕДЛИВЕ СТАВЛЕННЯ ДО ДИТИНИ

v Навчайте дитину завжди домагатися найкращих результатів.

v Похваліть за її досягнення.

v Похваліть її за старанність, навіть у тому разі, якщо досягнуті результати незначні.

v Перш ніж присоромити чи покарати дитину, спробуйте зрозуміти, що спонукало дитину до небажаного вчинку.

v Тримайтеся так, щоб дитина не боялася прийти до вас й зізнатися в тих вчинках, за які вона має бути покараною. Хай вірить у вашу справедливість та вміння гідно оцінити старання.

ЧОГО ТРЕБА УНИКАТИ

!       Не поводьтесь з нею, як з маленькою дитиною. Це гальмує внутрішній розвиток дитини.

!       Не розпещуйте дитину і не робіть за неї те, що вона може зробити сама.

!       Не зіпсуйте дитину, даючи їй все, що вона хоче. Навчіть її цінувати те, що вона має. Нагадайте дитині, що все, що їй дають батьки потребувало від них великої праці. Поясніть, що коли вона, ставши дорослою, буде добре і сумлінно працювати, то зможе досягти всього, про що мріє.

ВИХОВУЮЧИ ДИТИНУ,ОБОЄ БАТЬКІВ І РОДИЧІ

ПОВИННІ ДІЯТИ УЗГОДЖЕНО!

 

Як навчити дитину

захистити себе у випадку пожежі?

Ваш дім повинен бути не тільки теплим і затишним, але й безпечним. У квартирі чи будинку треба періодично перевіряти ізоляцію електропровод­ки, справність розеток і вимикачів. Особливу увагу слід приділити побуто­вим приладам, які діти можуть включити самостійно: газова або електрична плита, телевізор, магнітофон, міксер тощо.

Особливу увагу малюків треба звернути на те, якої шкоди може завдати вогонь, "вирвавшись на волю". Розкажіть дитині про небезпеку виникнен­ня пожежі при неправильному користуванні електро-приладами. Підберіть малюнки, книжки, мультфільми і покажіть, скільки бід приносить вогонь.

Але, про всяк випадок, треба навчити дитину правильно діяти за ситуації, якщо загорілась одежа. Вона повинна відпрацювати під контролем батьків наступні дії: зупинитися, не бігти; щоб збити вогонь, впасти і покачатися по підлозі; накрити місце запалювання щільною тканиною і залити водою.

Щоб дитина краще усвідомила страшну для життя небезпеку вогню, пока­жіть, що дорослі її також бояться, - розіграйте сценку. Дитина лякається разом з татом і мамою, але такий емоційний урок запам'ятовується практич­но назавжди.

І все ж, найкращий і найефективніший спосіб захисту дітей від пожежі – не залишати їх без нагляду дорослих.

 

                                 
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019